środa, 13 września 2017

Dinozaury.


Niedawno w naszym domu padło pytanie: "Mamo, czy Ty byłaś już na świecie kiedy żyły dinozaury?" Cholera! W oczach moich dzieci jestem bardzo mądra i... trochę stara. Zastanawiałam się jak wytłumaczyć chłopakom, że do starości mam jeszcze długą drogę, aż wpadłam na pewien pomysł.
Przepraszam Pana, którędy do dinozaurów?
W lewo, na pierwszym rondzie w lewo i na drugim w prawo. Dojechaliśmy! Zaczynamy przygodę! Ostatnio jakoś często podróżujemy w czasie. Pamiętacie ostatni WPIS?
Tym razem przenieśliśmy się miliony lat wstecz, do czasów, w których gdyby się w ogóle żyło, to na pewno żyłoby się krótko. Wystarczyło przejechać trochę ponad 100km, żeby znaleźć się w epoce przed wielkim wybuchem.
Okazało się, że dinozaury żyją w Malborku i mają się dobrze. Jest ich tam całkiem duża kolekcja- groźne tyranozaury i głupiutkie triceratopsy, smoki i diplodoki. Ich rozmiary robią wrażenie! Niejeden chojrak schowa się za spódnicą mamy, ale akurat te dinozaury są całkowicie przyjazne. Możemy śmiało napić się kawy w ich towarzystwie i odprężyć, a gwarantuję, że dzieci będą wspominać ten dzień jeszcze długo!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz